LegiTalk.sk
Prihlásiť sa na LegiTalk

 zapamätať si ma

Projekty

Domination - Strategická dosková hra pre 1 - 4 hráčov

Aktuálna verzia: 1.5 build 169 [08. 03. 2010]

freeware

Cieľom hry je získať čo najviac políčok svojej farby. Môžete sa pohybovať o jedno políčko, pričom pôvodné políčko zostáva vaše, alebo skákať o dve hociktorým smerom, kde sa pôvodné políčko vyprázdni. Po pohnutí sa zmenia neprázdne susedné cudzie políčka vášho nového políčka na políčka vašej farby. Hra má dva varianty a to: a) v hre sú užívatelia, ktorí majú vlastné nastavenia a štatistiky, b) hra bez užívateľov so spoločnými na- staveniami a štatistikami. Ak ste sa rozhodli používať užívateľov, vždy sa musíte na začiatku hry prihlásiť, prípadne môžete použiť zaheslovaný prístup, čo je dobré najmä vtedy, ak nechcete, aby vám niekto kazil vašu štatistiku. Variantu hry môžete kedykoľvek zmeniť v menu Nastavenia - Používať prihlasovanie, pričom varianta hry sa zmení až pri nasledujúcom spustení hry resp. pri odhlásení užívateľa. K hre patrí zopár nastavení a to rýchlosť hry, ktorá môže byť pomalá, stredná a rýchla; obtiažnosť hry môže byť: a) ľahká (počítač nie je na začiatku hry agresívny voči človeku a počas hry robí často chybné ťahy), b) stredná (niekedy je počítač na začiatku agresívny voči človeku a občas spraví chybný ťah), c) ťažká (počítač je vždy agresívny a takmer nikdy nerobí chybné ťahy), d) hardcore (počítač sa snaží robiť čo najlepšie ťahy, pričom sa zameriava len na vás). Na výber máte osem farieb hráčov. Dobrým spestrením hry je zvuk, ktorý si môžete prípadne vypnúť. Než začnete hrať hru, zobrazí sa vám okno s nastaveniami hráčov. Môžete zadať mená hráčov, nastaviť im, či to bude hráč - človek alebo hráč - počítač. Fajka pri hráčovi určuje, či bude hráč hrať. Kolečko označuje toho hráča, ktorí bude hru začínať. V spodnej časti okna sa vám zobrazujú mená hráčov, ktorí budú hrať.


PRAVIDLÁ A OVLÁDANIE HRY
=============================
Na začiatku hry má každý hrajúci hráč v jednom rohu hracej dosky jedno svojou farbou zafarbené políčko. Keď chcete urobiť ťah, najprv kliknite na niektoré vaše políčko a potom na voľné políčko, pričom ak ťaháte o jedno políčko, na novom políčku sa vytvorí políčko zafarbené vašou farbou a ak o dve políčka, vaše políčko, s ktorým ťaháte, sa presunie na vami zvolené miesto. Keď urobíte ťah, všetky susedné neprázdne cudzie políčka vášho nového políčka sa prefarbia na vašu farbu. Po stranách hracej dosky sa nachádzajú informácie o hráčovi a to jeho meno, skóre (počet zafarbených políčok hráčovou farbou) a pri hráčovi, ktorý je práve na ťahu, sú nakreslené oči. Keď hráč nemá ťah, na ťahu je ďalší, ktorý nasleduje po ňom. Keď hráč, ktorý ťahal naposledy, ťahá opäť, lebo ostatní hráči nemajú ťah, doplnia sa zvyšné prázdne políčka jeho farbou, avšak to neznamená, že musí byť tento hráč víťaz. Hráč, ktorý príde počas hry o všetky svoje políčka, prehral a pokiaľ hrajú ešte aspoň dvaja hráči, hra pokračuje ďalej, inak sa všetky políčka zafarbia farbou hráča, ktorý zostal v hre. Po zaplnení celej hracej plochy hra končí. Víťazom je hráč, ktorý do- siahol najväčší počet zafarbených políčok svojou farbou. Zobrazí sa výsledková listina a ak hral len jeden hráč - človek, výsledky sa zapíšu do štatistík. Hru môžete do druhého ťahu (vrátane) reštartovať, resp. ukončiť alebo zmeniť obtiažnosť hry. Neskôr vám už bude hraná hra rátaná ako prehratá. K hre pribudli aj nové možnosti a to možnosť vrátiť váš posledný ťah, ďalej zobraziť dobré ťahy (to sú ťahy, pri ktorých získate daným ťahom viacej cudzích políčok, pričom máte len malé možné straty (ak skáčete o dve polia)), ďalej si môžete pozrieť priebeh práve odohranej hry, ktorý si môžete uložiť a inokedy načítať.


ŠTATISTIKY
==============
Keď hral hru len jeden hráč - človek a ostatní hráči boli počítače, výsledky hier sa zapisujú do štatistík, ktoré sú osobitne pre každú zo štyroch obtiažností. Pre každý typ hry sú tu informácie o počte hier, kedy ste skončili prvý, druhý, prípadne tretí alebo štvrtý a ich percentuálne vyjadrenie. Podľa toho, aký typ hry ste hrali, na akej obtiažnosti a na ktorom mieste ste skončili, získavate určitý počet bodov. V spodnej časti okna so štatistikami sa nachádza informácia o celkovom počte bodov. Štatistiky možno nenávratne vynulovať. Ďalej máte možnosť si pozrieť TOP 5 (ak používate užívateľov), čo je rebríček piatich najlepších užívateľov s najväčším počtom bodov.


KLÁVESOVÉ SKRATKY
=======================
F1 ................. Ako hrať hru
F2 ....................... Nová hra
F3 ...................... Vrátiť ťah
F4 ........ Ukázať dobré ťahy
F5 .............. Pozrieť túto hru
F6 .............................. Zvuk
F7 ........................ Štatistiky
F8 ........................... TOP 5
F9 .......... Odhlásiť užívateľa
F10 ......................... Koniec

 
 

Stiahnuť teraz

Najnovší blog:

Návrat z Rysov

Po roku som s otcom opäť absolvoval výstup na Rysy z poľskej strany...

20. 09. 2009

Novinky:

Nový engine

Jadro stránky bolo prerobené na nový a rýchlejší engine...

08. 07. 2010

Sekcia "Komu som priateľ"

V zozname priateľov máte teraz možnosť si pozrieť, ktorí užívatelia vás maju pridaných medzi priateľov...

04. 07. 2010

Redesign stránky

Na stránke sa redesignujú niektoré jej časti...

10. 06. 2010

Vkladanie fotoportrétu

K Vášmu profilu si môžete vložiť fotoportrét...

01. 06. 2010

Užívateľské nastavenia

Od dnes máte možnosť nastaviť si svoj profil a iné informácie...

01. 06. 2010

Nové funkcie chatu

Postupne pribúdajú nové možnosti v chatovej komunikácii...

09. 04. 2010

 

Štatistiky

Online:3
Dnes:153
Celkovo:829753